Klucz pneumatyczny do kół – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Kojarzące się przede wszystkimi z warsztatami samochodowymi klucze udarowe można podzielić na dwie kategorie ze względu na sposób zasilania. Elektryczne oraz pneumatyczne. Te pierwsze działają za pośrednictwem prądu elektrycznego (dostarczanego albo poprzez przewód, albo akumulatorowo), te drugie natomiast zasilane są dzięki sprężonemu powietrzu. I warto zauważyć, że pneumatyczny klucz udarowy zaczyna zyskiwać na popularności przez wzgląd nie tylko na zwiększone bezpieczeństwo, ale również – mniejszą masę i zwiększoną wygodę.

Popularność ta powoduje, że coraz większa liczba profesjonalistów decyduje się na wybór takich narzędzi, jak klucz udarowy pneumatyczny. Częstym wyzwaniem, które jednak studzi początkowy zapał, staje się konieczność wybrania odpowiedniej dla siebie opcji. Z początku trudno stwierdzić, czym należy się kierować, podczas dobierania tego rodzaju urządzeń do swoich profesjonalnych czy nawet prywatnych użytków. Jest kilka wyznaczników, o których warto pamiętać, kiedy interesuje nas zakup tego rodzaju narzędzia. Klucz pneumatyczny do kół często stanowi zakup na lata, więc konieczność dopasowania odpowiedniego modelu do swoich potrzeb jest niezwykle istotna.

Klucze udarowe kupisz na: https://atmo.com.pl/klucze-udarowe-pneumatyczne

Klucz udarowy na użytek domowy

W przypadku domowych warunków wiele zależy od tego, czy mamy na swoją własność inne narzędzia, które do pracy potrzebują sprężonego powietrza. Jeśli tak, to z pewnością posiadamy również sprężarkę – urządzenie to jest absolutnie niezbędne do prawidłowego działania klucza udarowego pneumatycznego. Jeśli jednak nie dysponujemy podobnym sprzętem, to warto wiedzieć, że najpierw należy wyposażyć się w sprężarkę. Natomiast nie musimy jej kupować.

Wiele wypożyczalni sprzętów budowlanych, przemysłowych czy ogrodniczych ma w swojej ofercie również odpowiedni kompresor. Przemyślmy więc, czy będzie to opłacalne rozwiązanie.

Sprężarka w połączeniu z pneumatycznym kluczem udarowym to znacznie wygodniejsza opcja niż wariant elektroniczny, który wymaga ciągłego podłączenia do kontaktu lub pamiętania o stanie akumulatora. Nie chcemy przecież, aby pracę przerwała nam pusta bateria w urządzeniu. Na użytek prywatny wystarczy zdecydować się na tańsze rozwiązania, które nie są wyposażone w specjalne usprawnienia dostosowane do wielogodzinnej pracy. Nie zapominajmy jednak dodatkowo sprawdzić, czy produkt umożliwia regulację momentu obrotowego i usytuowanie przełączników.

Klucz pneumatyczny do kół w profesjonalnym warsztacie

Osobom, które potrzebują takiego narzędzia, jak klucz udarowy do wykonywania swoich codziennych obowiązków, zaleca się inwestowanie w droższe warianty. Są one wytrzymalsze oraz dostosowane do intensywnej pracy. W warsztatach najczęściej znajdują się odpowiednie instalacje sprężonego powietrza, zatem nie musimy martwić się o zasilanie. Zwróćmy jednak uwagę na maksymalną moc. Im większa, tym praca bardziej komfortowa, a i samo narzędzie – wytrzymalsze. Warto zatem stawiać na niezawodne rozwiązania. Nawet za nieco wyższą cenę. W przypadku profesjonalnych prac jednak nie powinniśmy decydować się na tańsze półśrodki.

Więcej o narzędziach pneumatycznych na: https://atmo.com.pl/narzedzia-pneumatyczne-sklep-warszawa