Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu

Jeśli podejrzewasz, że Twój telefon został podsłuchiwany, możesz rzucić okiem na baterię. Jeśli jest spuchnięty lub ma wgniecenie, może to oznaczać, że ktoś umieścił urządzenie w Twoim telefonie. Powinieneś również sprawdzić, czy z urządzenia dobiegają jakieś dziwne dźwięki, ponieważ może to być kolejna oznaka szpiegowania. Wreszcie, jeśli zauważysz, że Twój telefon jest zawsze włączony i wydaje się, że nie ma zbyt wiele mocy, może to być spowodowane tym, że ktoś używa go do szpiegowania Ciebie. 7. Sprawdź wyciągi z karty kredytowej Jeśli podejrzewasz, że Twoja karta kredytowa została włamana, możesz sprawdzić swoje transakcje online. Nie powie ci to konkretnie, czy ktoś szpieguje twoje konto, ale da ci ogólne pojęcie o tym, co mogło się wydarzyć i skąd wzięła się aktywność. Pomoże Ci to również zwrócić uwagę na wszelkie nietypowe informacje na rachunku, które spowodowały naliczenie opłat.

Jak usunąć podsłuch z telefonu

Podsłuch jest formą podsłuchu zabronioną przez prawo. Polega na przechwyceniu rozmowy telefonicznej, wiadomości e-mail lub innego rodzaju komunikacji.

W Stanach Zjednoczonych podsłuchiwanie bez zgody wszystkich uczestników rozmowy jest niezgodne z prawem federalnym. Aby legalnie przechwycić komunikację, należy najpierw uzyskać nakaz od sędziego. Amerykańska ustawa o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA) została zmieniona tak, że wymaga obecnie kontroli sądowej pod kątem podsłuchów w niektórych przypadkach, które obejmują dochodzenia w sprawie bezpieczeństwa narodowego i terroryzmu.

Głównym powodem, dla którego ludzie chcieliby usunąć ten rodzaj nadzoru, jest ochrona praw do prywatności i zapobieganie wyciekowi ich danych osobowych.