Mata masująca – dlaczego warto w nią zainwestować? Poznaj 3 powody

Interesuje Cię mata masująca do samochodu lub taka klasyczna przeznaczona do domowego użytku? Dobrze się składa, ponieważ poniżej przedstawiamy trzy powody, które być może przekonają Cię do zakupu tego urządzenia. Ten produkt – wyposażony w różne techniki masażu – naprawdę może poprawić jakość życia bez względu na Twój wiek, płeć czy wykonywany zawód.

Zdrowy kręgosłup i zrelaksowane ciało

Regularne korzystanie z maty masującej (sprawdź na: https://casada.pl/kategoria-produktu/masazery/maty-masujace) może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie – zwłaszcza jeśli prowadzisz głównie siedzący tryb życia. Nawet kilka minut dziennie spędzonych na takiej macie spowoduje, że Twoje plecy nie będą obolałe, a mięśnie rozluźnią się. Wibracje pochodzące z maty poprawiają także krążenie krwi. Jeżeli trenujesz jakiś sport, to mata masująca będzie dodatkowo pomocna do zregenerowania zmęczonego ciała.

Masaż w domu, kiedy tylko najdzie Cię ochota

Oprócz tego, że mata masująca ma pozytywny wpływ na zdrowie, to jeszcze można ją wykorzystać do celów relaksacyjnych. Nie musisz wychodzić z domu i umawiać się na wizytę do masażysty. Wystarczy tylko, że podłączysz matę do prądu i położysz ją na kanapie, fotelu lub krześle. Podczas siedzenia na macie możesz oglądać ulubiony film lub serial, czytać książkę, a nawet medytować. To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na masaż wibracyjny, ostukujący, shiatsu, wałkujący czy ugniatający.

Większość mat masujących dostępnych w sklepach posiada wbudowaną funkcję ogrzewania oraz ma możliwość zmiany częstotliwości i mocy masażu. Takie udogodnienia pozwalają idealnie dopasować tryb pracy do swoich potrzeb. Inny rodzaj sprawdzi się po całym dniu pracy, inny kiedy ciało jest obolałe po aktywności fizycznej, a jeszcze inny kiedy będziesz potrzebować sposobu na odstresowanie się.

Długa trasa samochodowa może stać się przyjemnością

Na myśl o wakacyjnej podróży nad morze, na Mazury, do Zakopanego lub do Chorwacji przechodzą Cię dreszcze? Mata masująca do samochodu (sprawdź na: https://casada.pl/Podroze-samochodem) może sprawić, że kilkugodzinna trasa będzie posiadać przyjemny akcent. Wystarczy tylko, że nie zapomnisz spakować jej do bagażnika, a podczas postoju położysz ją na fotelu kierowcy lub pasażera i podłączysz do gniazdka zapalniczki. Każdy może rozluźnić ciało po długim bezruchu, jednak ten rodzaj maty najbardziej docenią kierowcy, których mięśnie spinają się podczas prowadzenia pojazdu. Nawet 5 minut odpoczynku na takiej macie sprawi, że Twoje plecy i kark zregenerują się, a umysł odpocznie.

Jeżeli chcesz zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, to mata masująca jest urządzeniem, które Ci to umożliwi. Wybierz odpowiedni model dla siebie i sam się o tym przekonaj! Dobrej jakości maty wyposażone w nefrytowe głowice masujące z ogrzewaniem znajdziesz w sklepie Casada. Na uwagę zasługuje zwłaszcza model Quattromed IV S-line, który swoim kształtem dopasowuje się do łuków ludzkiego kręgosłupa, dzięki czemu odcinek lędźwiowy również jest starannie rozmasowywany. Jeśli spodobają Ci się efekty, jakie przynosi mata, to w przyszłości możesz dokupić masażer stóp lub karku.