Jakie akcesoria na spacer z psem wybrać?

Lato i wakacje już za pasem, a pogoda zachęca do korzystania z niej podczas długich spacerów ? również spacerów z naszymi pupilami. Chwile te można umilić zarówno sobie, jak i właśnie naszym zwierzęcym towarzyszom, wybierając ciekawe akcesoria na spacer. Co możesz wybrać na spacer z psem? Sprawdźmy!

Zabawki do gryzienia

Tego typu akcesoria powinny być podstawowym wyposażeniem każdego właściciela psa. Zęby są dla psa niemal odpowiednikiem naszych dłoni, więc zadbanie o ich kondycje to konieczność. Gryzienie oraz żucie to jego naturalna potrzeba. Można połączyć to z zabawą właśnie np. podczas wspólnych spacerów. Popularne są np. sznury, liny i szarpaki. Dzięki nim możesz chociażby siłować się ze swoim psem, próbując odebrać mu zabawkę z pyska. Będzie to nie tylko zabawa, ale też zdrowa, potrzebna Twojemu psu aktywność.

Zabawki do aportowania

Kolejną z potrzeb każdego psa jest też oczywiście odpowiednia dawka ruchu. Również tę potrzebę możesz połączyć z zabawą. Klasyczna zabawa z psem to aportowanie. Dostępne obecnie psie zabawki pozwalają jednak urozmaicić ją i sprawić, aby była jeszcze bardziej ekscytująca zarówno dla pupila, jak i jego właściciela. Możesz wybierać spośród wielu kolorowych piłek z różnych materiałów, czy też dysków.

Zabawki nad wodę

W upalne dni uwielbiamy spędzać czas nad wodą ? nad morzem, czy jeziorem. Także w takich okolicznościach możemy zaktywizować swojego pupila, jednocześnie spędzając z nim radosne chwile. Coraz większą popularność zdobywają zabawki przeznaczone do wody. Są to np. pływające kaczki wydające dźwięki. Zadaniem psa jest oczywiście ich złapanie. Oprócz aktywności fizycznej pies ponownie pracuje też w ten sposób nad swoim uzębieniem, co jest dodatkowym atutem takiej zabawy.
Stwierdzenie, że najlepiej uczyć się poprzez zabawę jest aktualne także w przypadku naszych domowych zwierząt. Warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór odpowiednich akcesoriów dla swojego psa i wykorzystać je podczas wspólnych, letnich spacerów lub wyjazdów wakacyjnych.

Więcej na: https://wyspazwierzat.pl/artykuly-dla-psow-206