lukasz-design.pl - Najnowsza branżowa wiedza!

Robtom - wynajem rusztowań

Na większości placów budowy i w trakcie prac konserwacyjnych potrzebne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawienie przeważnie jest pokaźną częścią kosztów inwestycji. Z tego powodu warto wiedzieć, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo oferujące montaż rusztowań.

Robtom to firma wynajmująca rusztowania. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z dokładną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej wygodną opcją jest wybranie firmy, której usługi są na tyle kompleksowe, by nie angażować wielu różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do wynajmu, transportu oraz montażu oznacza redukcję wysiłku logistycznego i oszczędność. Dzięki temu nie będzie powodu, aby martwić się o jakikolwiek element związany z pracami, nawet samodzielny transport rusztowań. Warto mieć świadomość, że niektóre firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., świadczą także usługi związane z pracami elewacyjnymi.

Istotnym kryterium wyboru firmy, której obszarem działania jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, jest stopień wykwalifikowania osób w niej zatrudnionych. Nie chodzi tu tylko o tych, co na budowach będą stawiać konstrukcję. Z profesjonalistami powinno się mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z przedsiębiorstwem: od pierwszej rozmowy, aż po przekazanie protokołu odbioru, wykonanego przez pracownika z odpowiednimi uprawnieniami. Dodatkowo, w toku współpracy będziemy kontaktować się z m.in. konsultantem, który wyceni koszty usługi. Doświadczone firmy w branży oferują również fachową pomoc, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak i przepisów BHP.

https://www.robtomspzoo.com/rusztowania-wroclaw/

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy firma posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia oraz atesty. Lepiej też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Przepisy to jednak jedynie jedna strona sprawy. Drugą są właściwie dobrane komponenty oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, powinny one przechodzić regularne przeglądy.

Może się wydawać, że materiał lub marka rusztowań nie mają dużego znaczenia. Nie jest to prawdą. Przykładowo, obecnie szeroko używa się rusztowań aluminiowych, charakteryzujące się trwałością oraz lekkością. Należą do nich na przykład rusztowania Plettac czy Layher produkty naprawdę renomowanych liderów na rynku. Jeśli firma oferująca wynajem rusztowań właściwie je konserwuje oraz przeprowadza przeglądy, sprzęt nie powinien zawieść, nawet w niełatwych warunkach. Oprócz tego, systemy znanych firm przeważnie są przyjazne w montażu, co wpływa na prędkość robót.

Kolejną cechą renomowanego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz montującego rusztowania jest terminowość. Każda osoba, która działa w firmie budowlanej dobrze wie, że czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły przekładają się na wymierne straty i nerwową atmosferę wokół inwestycji. Z tego powodu najlepsze firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., nie lekceważą uzgodnionych terminów. Ich pracownicy rozumieją, że należy skonstruować optymalny oraz realistyczny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna ze stron narazi się na straty wynikające z poślizgu.

Montaż rusztowań powinien również odbywać się szybko. Ma na to wpływ fachowość wykonawców, doświadczenie, typ rusztowań i in. Należy podkreślić, że niektóre z firm (np. Plettac) podają do informacji, ile metrów kwadratowych może kosztować specjalista. Rozbieżności są jednak bardzo szerokie, choćby dlatego, że każda budowa cechuje się czymś innym. Nie mniej ważny wydaje się demontaż rusztowań. Musi być wykonywany w zgodzie z harmonogramem, szybko i sprawnie, tak, by nie przeszkadzać w kolejnych etapach prac.

Należy podkreślić, że rusztowania używane są w bardzo różnych sytuacjach, a budowanie wieżowców jest jedynie przykładem ich zastosowań. Dobra firma jest w stanie docenić każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim budować centrum handlowe, czy odnawiać sufit w wysokiej hali. Docenia też lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla powracających klientów.

robtomspzoo.com

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

• Telefon: + 48 506 023 511

lukasz-design.pl© 2011